Kurucu Müdürümüzden

Yaşamınızı şekillendiren, yaşamınıza yön veren değerleriniz var ise yaşam boyu eylemleriniz anlamkazanır ve hiçbir zaman heyecanınızı kaybetmezsiniz. Hazreti Peygamberin “ Ya öğrenen, ya öğreten ya da öğreten ve öğrenenleri sevenlerden ol. Sakın 4. Zümreden olma!” Hitabı eğitim-öğretim faaliyetlerinde oldukça anlamlı bir uyarı diye düşünüyorum.

1993 yılında küçük bir dershaneyle başladığımız yolculukta düsturumuz, bu uyarı gereği öğreneni ve öğretmeyi sevmek ve Yaratıcının aileye lütfettiği en kutsal varlığı olan evlatlarının bizlere emanet edildiği bilinci oldu. Bu bilinç ve anlayış, süreç içerisinde küçük olan dershanemizin büyümesi yanında eğitimin her alanında söz sahibi BOĞAZİÇİ EĞİTİM KURUMLARI ailesinin tezahürü olarak tecelli etti.

Her daim milletinin ve devletinin yanında olan bu büyük aile, yasalara uygun olarak ülkemizin dershanecilikten okullaşma başarısını gösteren ilk kurumlarından olmakla birlikte yine ülkemizde kalıcı okul statüsüne geçme başarısını da gösteren ilk kurumu olmuştur. Okulumuz bu başarısı vesilesiyle  Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Nabi AVCI tarafından da ziyaret edilmiştir.

Yüreğinizi, sevginizi katmadığınız hiçbir eylem ve üründe hangi teknolojiyi kullanırsanız kullanın lezzet ve kaliteyi yakalayamazsınız. BOĞAZİÇİ EĞİTİM KURUMLARI bu lezzet ve kalitenin adresi olma başarısını göstermiş ki bu gün kurumlarımızda eğitim-öğretim görmüş öğrencilerimizin kıymetli evlatlarını öğrencimiz olarak emanet alabiliyoruz.

Özel Boğaziçi Şehir Okullarımızda hedefimiz; öğrencilerimizin yaratılmış olan her varlığa saygılı, bir zümreyi değil tüm insanlığı kucaklayabilen anlayışta, ailesine, milletine, vatanına sadakatli ve yararlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak olacaktır. Bu anlayışta yetiştirdiğimiz gençlerimizin, gelecekte aldıkları görevlerde Büyük ATATÜRK’ ün “ Vatanını ve milletini en iyi seven, sorumluluklarını en iyi yerine getirendir.” ilkesinden ödün vermeyeceği inancındayım.

Bu hedef ve düsturumuzdan ödün vermeden nice eğitim kurumlarını Kütahya’mızdan ülke geneline taşıyarak her zerresi aziz şehitlerimizin kanlarıyla yoğrulmuş vatanımıza hizmet etme sorumluluğumuzu; yardımcı hizmetlerimizden başlayarak memuruyla, öğretmeniyle, idarecisiyle, yönetim kurulumuzla ve velilerimizle iş birliği içerisinde adeta ibadet aşkıyla yerine getirmeye devam edeceğiz.

Bu sevdayla Özel Boğaziçi Şehir Okullarından geleceğe güven ve heyecanla bakan nice nesiller yetiştirmek temennisiyle…